Skip to main content
mężczyzna z katarem

Zatkany nos – na jakie problemy pomogą krople?

Największe prawdopodobieństwo złapania przeziębienia, grypy itp. występuje w czasie jesienno- zimowym i właśnie wtedy pojawia się ból gardła, ale i zatkany nos lub katar. Jest to bardzo denerwujące, zważywszy na nieprzespane noce i nieustanne oddychanie przez usta. Co zrobić, kiedy takie dolegliwości przysparzają nam na co dzień wiele kłopotów?

Kiedy katar daje się we znaki

Wszystko zależy jeszcze od tego, z jakim rodzajem kataru mamy do czynienia. Niekiedy występuje on w formie cieknącego płynu, które w żaden sposób nie można zatamować. Innym znowu razem nos jest po prostu zatkany, nie da się go wydmuchać, a osobie chorej pozostaje oddychać z pomocą ust. Co wtedy zrobić? Najlepiej będzie zastosować krople na katar.
Wszystko jednak zależy od tego, z jakim rodzajem kataru ma się do czynienia. Nie można ot tak po prostu sięgnąć po jakieś krople i zaaplikować ich sobie. Można będzie jedynie sobie zaszkodzić. Krople do nosa na katar występują w kilku odmianach. W momencie, kiedy jesteśmy alergikami i dolegliwość ta występuje w czasie pojawiania się alergenów w pobliżu, należy sięgnąć po krople do nosa na katar alergiczny. Mają one jedno główne zadanie, które przy tej przypadłości muszą wykonać. Mianowicie mowa tutaj o obkurczeniu naczyń krwionośnych w nosie, które zostały podrażnione np. przez pyłki, kurz itp. Wszystko zależy od tego, na co w taki sposób reaguje alergik.
W aptekach można oczywiście nabyć krople na katar alergiczny bez recepty, ale zawsze mimo to warto skorzystać z konsultacji lekarskiej, ponieważ krople zawierają różne składniki. Lepiej sobie nie zaszkodzić. To samo tyczy się zakupu, którym są krople na katar alergiczny dla dzieci. Nie można ryzykować ich zdrowiem.
Jeszcze innym rodzajem kataru jest ten, który występuje przy zatokach. Często wystarczy niewielkie przeziębienie, by właśnie wtedy pojawiły się nieprzyjemne dolegliwości. Kiedy pojawi się taki katar zatokowy, krople mogą złagodzić objawy i pomóc szybciej wrócić do formy. Nie warto męczyć się przez dłuższy czas, jednak nadmiar takich środków także nie jest wskazany.
Co do kataru, można także spotkać się z jego odmianą w postaci ciekłej. Wtedy krople na cieknący katar pomogą zapanować nad nim i sprawią, że chusteczka nieustannie trzymana przy nosie nie będzie już potrzebna.
W zależności od dolegliwości można również spotkać krople na katar sienny, a także krople na katar bakteryjny.

Inne rodzaje kropli do nosa

Do wyboru ma się różne skuteczne krople na katar. O ich zróżnicowaniu świadczy wielość problemów, które stanowią o ostateczny dopasowaniu kropli do przypadłości. Jak się okazuje, mogą one poradzić sobie nawet z zatkanym nosem, kiedy czujemy, że katar jest, ale się w żaden sposób nie pojawia, a mimo to utrudnia oddychanie. Wtedy zazwyczaj sięga się po preparat, którym są krople do nosa na gęsty katar.
Skoro oferta na rynku jest tak zróżnicowana, czemu by nie wybrać da siebie zapachu takich kropli? Z pewnością łatwiej jest je zaaplikować, kiedy ładniej pachną, a ze względu na właściwości odtykające nos można ów zapach poczuć osobiście. Właśnie dlatego często stosuje się krople miętowe na katar albo krople eukaliptusowe na katar.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

notatka